Wielu producentów zegarków jest kojarzonych z konkretnymi modelami czasomierzy lub zastosowaniami, w których ich modele sprawdzają się szczególnie dobrze. W grę może tu wchodzić np. wykonywanie danego zawodu, zwracanie uwagi na design i elegancję czy też uprawnianie rozmaitych dyscyplin sportowych. Firmą, która ma długą tradycję tworzenia urządzeń cechujących się wyjątkowymi walorami użytkowymi za sprawą wykorzystanych rozwiązań technicznych jest wywodząca się ze Szwajcarii marka Certina. Oferowane przez nią wyroby wyróżniają się niepowtarzalnym stylem, a jednocześnie pozostając wierne tradycji, dotrzymują kroku nowoczesności. Zegarki Certina męskie poza swoją doskonałością, jeśli chodzi o konstrukcję i jakość wykonania, cechują się też świetnym dopasowaniem do potrzeb osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej firmie i jej produktom przeznaczonym dla panów.

Skąd wywodzi się Certina i co ją wyróżnia?

Certina powstała w szwajcarskiej miejscowości Grenchen, a przez pierwszy okres istnienia firmy jej wyroby sprzedawano pod marką Grana. Zmieniła się ona w latach 30. XX wieku, a nowa nazwa nawiązywała do łacińskiego słowa „certus”, które oznacza „bezpieczny”. Jej brzmienie ma swoje źródło w przyjętej strategii, która opierała się na tworzeniu konstrukcji, które będą się sprawdzały w najtrudniejszych warunkach, w tym podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Ma to swoje odbicie w kolejnych modelach, począwszy od powstałego jeszcze w 1959 roku DS Concept, z systemem Double Security, cechującym się odpornością na wstrząsy i wodoszczelnością do 20 barów. Z serią DS związane są także doskonałe współczesne konstrukcje np. DS Action czy DS Podium.

Certina a aktywności sportowe

Marka Certina jest silnie związana ze sportem, ale także aktywnościami o nierzadko ekstremalnym charakterze. Zegarki tego producenta od lat towarzyszą wspinaczom wysokogórskim, nurkom głębinowym czy fotografom podwodnym i narciarzom biegowym. Są one też lubiane przez podróżników oraz naukowców zajmujących się badaniem mórz i oceanów.