Wśród producentów zegarków istnieje wielu wytwórców, którzy mają długą tradycję dostarczania prawdziwych dzieł sztuki zegarmistrzowskiej, a przy tym mogą się poszczycić unikalnymi rozwiązaniami technicznymi i niepowtarzalnym stylem. Spośród wszystkich manufaktur wywodzących się ze Szwajcarii na szczególną uwagę zasługuje istniejąca na rynku od 1888 roku marka Certina. Zegarki damskie tej firmy, oferowane współcześnie nawiązują do jej najlepszych modeli, a przy tym są dostosowane do panujących dziś trendów stylistycznych oraz, jak przystało na producenta z bogatą historią, nawiązują do wyrobów, którym przedsiębiorstwo zawdzięcza swoją sławę. Przyjrzyjmy się nieco bliżej czasomierzom Certina przeznaczonym dla pań oraz samej firmie.

Co trzeba wiedzieć o marce Certina?

Marka Certina wywodzi się ze szwajcarskiej miejscowości Grenchen, a jej wyroby były początkowo oferowane pod nazwą Grana. W latach 30. XX wieku zostaje ona jednak zmieniona na Certina. Słowo to jest utworzone od łacińskiego „certus”, czyli „bezpieczny”. W 1959 roku na rynku pojawia się przełomowy dla firmy model DS Concept, który jest doskonałym zegarkiem sportowym, zapewniającym wyjątkową odporność na wstrząsy oraz wodoszczelność przejawiającą się wytrzymałością na ciśnienie 20 barów. Od tego momentu kolejne zegarki Certiny towarzyszą sportowcom dokonującym budzących podziw wyczynów od wspinaczek na najwyższe szczyty Himalajów po zanurzanie się na ogromne głębokości w ramach badań dna morskiego czy podczas ekstremalnych nurkowań.

Co wyróżnia damskie zegarki Certina?

Damskie zegarki Certina to udane połączenie maksymalnej wytrzymałości, innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz niemożliwego do podrobienia stylu i co najważniejsze, dążenia do doskonałości, jeżeli chodzi o precyzję wskazań. Panie mogą zdecydować się na jeden z kultowych modeli marki – DS Action, DS Caimano, a także DS-8 albo DS PH200M. Równie dobrym wyborem okażą się nowości firmy np. automatyczny model DS-2 Lady.