Posiadanie i noszenie dobrego zegarka stało się dziś ważnym elementem kształtowania wizerunku, a nierzadko także istotną dekoracją całej stylizacji, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Mimo tego, że zwykle nie są one już wyłącznie urządzeniami pokazującymi aktualny czas, ich niezawodność pozostaje niezwykle ważna, podobnie jak wysoka precyzja wskazań. Dla zachowania dobrego stanu technicznego nieodzowna będzie więc regularnie ponawiana wizyta w sprawdzonym serwisie zegarków. W Warszawie najlepiej odwiedzić w tym celu renomowaną firmę W. Zaleski, której tradycje sięgają 1957 roku. Będzie to najlepsze miejsce zarówno dla wykonania przeglądu, jak i przeprowadzenia naprawy. Przekonajmy się, co różni oba te przypadki.

Na czym polega serwisowanie zegarków?

Zegarki mechaniczne z czasem mogą stracić nieco na dokładności swych wskazań z powodu gromadzących się na ich poszczególnych elementach zabrudzeń. Część komponentów może też ulec zużyciu – zwłaszcza jeżeli chodzi o szkiełko czy kopertę – i wymagać wymiany. Równie ważna co staranne czyszczenie okaże się dokładna regulacja mechanizmu. Warto pamiętać, że w dużej mierze dotyczy to również zegarków kwarcowych, gdzie kluczowa będzie nie tylko wymiana baterii, ale również zadbanie o estetykę całości. W dobrym serwisie zegarek będzie gruntownie odświeżony, a w razie potrzeby istnieje też możliwość wykonania koniecznych napraw.

Kiedy zegarki wymagają naprawy?

Wszystkie urządzenia z czasem mogą ulegać awariom czy to z racji przekraczających wytrzymałość użytego materiału obciążeń czy nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku zegarków powodem pojawiania się uszkodzeń jest zwykle nieostrożne użytkowanie. Warto pamiętać, że w wielu sytuacjach upuszczenie zegarka, zbliżenie go do silnego źródła promieniowania elektromagnetycznego czy narażenie na wysokie zapylenie może doprowadzić do poważnych problemów z działaniem mechanizmu.