Miłośnicy zegarków dobrze wiedzą, że niektórzy producenci mają bardzo bogatą historię i są znani z opracowania przełomowych konstrukcji oraz technologii, a także charakterystycznego wzornictwa oraz niedoścignionej jakości. Wśród wyrobów cieszących się szczególną renomą znajdują się zegarki męskie Omega, będące jednym z najbardziej udanych połączeń tradycji i nowoczesności. Na swym koncie firma ma sporą liczbę modeli mających dziś status kultowych i wciąż poszukiwanych. Przekonajmy się, co warto wiedzieć o przeszłości i wyrobach tej marki.

Co warto wiedzieć o historii firmy Omega?

Firma Omega to szwajcarski producent zegarków cieszący się opinią twórcy jednych z najdoskonalszych technicznie czasomierzy o niepowtarzalnym designie, a logo i nazwa są wśród najlepiej rozpoznawalnych marek świata. Początki przedsiębiorstwa sięgają połowy XIX wieku, gdy Louis Brandt rozpoczął wytwarzanie pierwszych czasomierzy. Nazwę Omega wytwórnia przyjęła w 1894 roku, a jej wyroby szybko zyskały uznanie, zdobywając liczne nagrody i stając się z czasem najbardziej znanym szwajcarskim wytwórcą zegarków. Współcześnie Omega jest sponsorem wielu wydarzeń sportowych.

Kultowe modele zegarków firmy Omega

Najbardziej znanymi zegarkami firmy Omega są modele Seamaster oraz Speedmaster. Pierwszy z nich to model noszony przez filmowego Jamesa Bonda w filmach GoldenEye, Tomorrow Never Dies, The World Is Not Enough, Die Another Day, Casino Royale oraz Quantum of Solace i kojarzy się z odtwórcami głównej roli, którymi byli Pierce Brosnan oraz David Craig. Zegarek Speedmaster określany też jako Moonwatch to zegarek wybrany przez NASA dla astronautów, którzy brali udział w programie Apollo, którego celem było lądowanie na Księżycu. Zegarki z tej serii były noszone podczas spaceru kosmicznego, a także trafiły na powierzchnię srebrnego globu wraz z Buzzem Aldrinem. Warto jednak pamiętać, że zegarki Omega nosił też m.in. prezydent USA John F. Kennedy.