Ekskluzywne zegarki są dość kosztowne, a ich posiadanie to nie tylko przyjemność obcowania z dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ale nierzadko także znakomita inwestycja oraz oznaka statusu materialnego właściciela. Nic więc dziwnego, że najbardziej cenione marki są często podrabiane z większą lub mniejszą wprawą. Kupując zegarek w autoryzowanym salonie, zyskuje się gwarancję, że pochodzi on z legalnego źródła. Chcąc nabyć egzemplarz używany, trzeba jednak ustalić, czy nie jest on podróbką. Przekonajmy się, jak może tu pomóc autoryzowany serwis Omega, ponieważ z uwagi na wartość stawką w razie pomyłki będzie dość znaczna strata finansowa.
Co świadczy o oryginalności zegarka Omega?
Każdy oryginalny zegarek ma numer referencyjny, będący oznaczeniem danego modelu. Na jego podstawie można ustalić, z jakim modelem mamy do czynienia, a ponadto ustalić wersję wykorzystanego mechanizmu oraz czas, w którym był on produkowany. Poza nim na kopercie zegarka – jego uchu, czyli miejscu, w którym zakłada się pasek lub bransoletę albo na deklu, a zatem spodniej „pokrywie” koperty znajduje się numer seryjny zegarka. Jest on również umieszczony na mechanizmie tzw. werku i pozwala na zidentyfikowanie konkretnego modelu. Do ustalenia, czy w danym przypadku spotykamy się z podróbką, czy też nie mogą posłużyć także inne szczegóły widoczne przy wizualnej weryfikacji prowadzonej przez eksperta. Liczy się tu m.in. jakość użytych materiałów, spasowanie elementów oraz ich wykończenie, a także zgodny z charakterystyką modelu rozkład szczegółów.
Gdzie można potwierdzić autentyczność zegarka Omega?
Najpewniejszym sposobem na potwierdzenie oryginalności zegarka firmy Omega będzie udanie się do autoryzowanego salonu sprzedaży czy serwisu, gdzie specjalista może potwierdzić bądź wykluczyć, iż ma do czynienia z podróbką. Tylko tam możliwe będzie też fachowe otwarcie koperty bez ryzyka uszkodzenia elementów. Serwis może też od razu zaproponować czyszczenie lub przy modelach zasilanych baterią jej wymianę.