Eleganckie zegarki to wspaniałe podkreślenie stylu i wagi, jaką nosząca je osoba przykłada do detali składających się na jej wizerunek. Starannie zaprojektowane i kunsztownie wykonane modele czołowych producentów są idealnym uzupełnieniem szykownej kreacji zakładanej na specjalne okazje, ale także codziennego dbania o szczegóły stroju. Wśród ozdób, które zasługują na szczególną uwagę znajduje się uznawany już za klasyczny zegarek damski Longines DolceVita. Model legendarnego producenta to świetne połączenie wykwintnego designu ze sportowym duchem i swobodą. Przekonajmy się, dlaczego warto się nim zainteresować.

Czym charakteryzują się zegarki z serii Longines DolceVita?

Kolekcja DolceVita została wprowadzona przez firmę Longines na rynek w 1997 roku. Dostępne w jej ramach zegarki wyróżniają się prostokątną tarczą przywodzącą na myśl klasyczne projekty z początków XX wieku, choćby legendarny już Tank zaprojektowany przez Louisa Cartiera i cechują się równie ponadczasowym wyglądem, będąc jednak jego uwspółcześnieniem oraz ponownym odczytaniem ich pierwotnej prostoty. Zegarki z serii DolceVita są dostępne z różnymi tarczami, jednak zachowują przejrzysty układ indeksów i typowy dla siebie minimalizm. W połączeniu z różnokolorowymi paskami w wariantach gładkich, tłoczonych czy podwójnych oraz delikatną stalową bransoletą tworzą kompozycję, która jest uniwersalna i będzie prezentowała się znakomicie niezależnie od okoliczności. Longines DolceVita z uwagi na swoje małe rozmiary i niewielką grubość idealnie łączą się z delikatnością i subtelnym urokiem damskiego nadgarstka.

W jakich odmianach dostępny jest Longines DolceVita?

Zegarki Longines DolceVita są oferowane zarówno z mechanizmem kwarcowym, jak i automatycznym. W ramach serii można znaleźć modele bardziej tradycyjne z indeksami rzymskimi, jak i indeksami arabskimi lub klasyczną podziałką godzinową. Dostępne są także nowoczesne projekty pozbawione indeksów. Jeżeli chodzi o wykończenie i kolorystykę, to ilość odmian jest bardzo duża, pozwalając na wybór zegarka odpowiedniego dla każdego gustu i stylu.