We współczesnym świecie nie ma zbyt wielu okazji do zamanifestowania swego dobrego smaku oraz przywiązania do ponadczasowej elegancji. Jedną z takich możliwości okaże się dobór czasomierza stworzonego przez jedną ze słynnych firm zegarmistrzowskich. Wśród prawdziwych symboli maestrią wytwórców takich urządzeń na szczególną uwagę zasługuje ekskluzywna marka Breguet. Zegarki pochodzące z jej kolekcji stanowią przykład mistrzowskiego połączenia wykwintnego stylu i unikatowego designu z innowacyjnością konstruktorów oraz kunsztem rzemieślników przygotowujących poszczególne egzemplarze. Przekonajmy się, co warto wiedzieć o zegarkach Breguet.

Co warto wiedzieć o firmie Breguet?

Firma zegarmistrzowska Breguet ma swoje korzenie we Francji i została założona jeszcze w 1775 roku przez Abraham-Louisa Bregueta, a od 1976 roku jej siedziba znajduje się w szwajcarskim kantonie Vaud. Słynie z wielu dokonywanych na przestrzeni swych dziejów odkryć i innowacji, które na zawsze zmieniły sposób tworzenia i funkcjonowania zegarków. Do najważniejszych osiągnięć zalicza się m.in. systemy niwelowania wstrząsów, tzw. włos berquetowski czy rozwiązania eliminujące wpływ grawitacji na działanie balansu. Nie można też zapominać o odkryciach takich jak mechanizm z automatycznym naciągiem.

Jakie rozwiązania można znaleźć we współczesnych zegarkach Breguet?

Nowoczesne czasomierze marki Breguet wykorzystują wiele tradycyjnych elementów, jak choćby włos breguetowski. Do mechanizmów trafiają jednak także nowości np. wykorzystanie krzemu, który nie ulega namagnesowaniu, a przy tym jest niezwykle trwały i lekki. Wytwarza się z niego m.in. sprężynę balansu, kotwicę i koło wychwytu. Równie ważny jest jednak także design w postaci niepowtarzalnego układu wskazówek oraz wyjątkowego wyglądu indeksów, czyli oznaczeń poszczególnych godzin. Przykładem prawdziwego kunsztu są też tarcze zegarków, które powstają unikalną techniką giloszowania.